Pasziánsz FreeCell pasziánsz
Írta: Elizabeth Miller | Utoljára frissítve: 04 September 2024 | Tényellenőrzés által: Robert Moore
AFreeCell Solitaire több szabadságot és lehetőséget biztosít, mint a legtöbb más pasziánsz játék. Nemcsak az összes kártyát láthatod, mivel azok képpel felfelé vannak tartva, hanem könnyedén áthelyezhetsz akár 4 kártyát is a négy szabad cellába, hogy segítsenek a lépéseidben. Ez az útmutató tehát segít megérteni, hogyan játszható ez a kártyajáték, és megkönnyíti az egyes játékok megnyerését.
Ajátékot a FreeCell Solitaire ingyenes játékával és annak számos izgalmas változatával itt a Solitairea.com-on ismerheted meg, mint például:
FreeCell Soliter: Dupla FreeCell
Három pakli FreeCell
Négy pakli FreeCell
Nyolc Off
Baker's Game
Nem kell letöltened vagy regisztrálnod, és olyan hasznos funkciókat használhatsz, mint a tippek, a visszavonás és a lépések újbóli elvégzése. Testre szabhatod a kártyák kialakítását, nyomon követheted a nyerési arányodat, és még a háttérszínt is megváltoztathatod, amikor a weboldalunkon játszol. A legmélyebb élmény érdekében próbálj meg teljes képernyős módban játszani.
AClassic FreeCell Solitaire-t egy hagyományos 52 lapos paklival játsszák, és a Baker's Game módosítása. A döntő különbség az, hogy a FreeCellben a játékkártyák a színek váltakozásával épülnek fel. Ez ellentétben áll a Baker's Solitaire játékkal, ahol a kártyák szín szerint épülnek fel.
Szinte minden FreeCell játék nyerhető, néhány ritka kivételtől eltekintve. A FreeCellben a kártyák rangjai az ászoktól a királyokig terjednek, és mind a színek, mind a rangok döntő szerepet játszanak a játékmenetben. Próbáljuk megérteni a felállást, és azt, hogyan kezdhetsz el játszani ezzel a csodálatos kártyajátékkal.
A FreeCell játék nyolc kártyaoszloppal kezdődik, az első négyben hét, az utolsó négyben hat kártya van. A táblaképet alkotó összes lapot képpel felfelé osztják ki. Játékosként az a célod, hogy a kártyákat az otthoni cellákba, vagy ahogyan ezeket nevezik, az alapokra helyezd, ahol az egyes színek ászoktól királyig vannak sorrendben.
A szabad cellákat szükség esetén használjátok a tabló oszlopának utolsó lapjainak ideiglenes tárolójaként.
A FreeCell Solitaire-ben háromféle halom létezik:
A szabad cellák: Ezek a négy halom ideiglenes helytartók, ahová bármilyen kártyát elhelyezhetsz.
Az Alapok: Ez a négy kupac az, ahol az egyes színeket felépítheted az ászoktól a királyokig.
A táblakép: Nyolc kupacból áll, ez a fő játéktér, ahol a játék kezdődik.
Mint láthatod, a FreeCell Solitaire játék nagyon hasonlít más klasszikus kártyajátékokhoz, például a Klondike-hoz.
A szerencsét és a stratégiát ötvöző FreeCell Solitaire játékok kihívást jelentenek a rendelkezésre álló kártyák felhasználására és több lépés megtervezésére. A bal oldalon négy szabad cellával (legtöbbször) és a jobb oldalon négy otthoni cellával (legtöbbször) a cél az, hogy az összes kártyát az otthoni cellákba helyezzük.
A táblakép alján lévő bármelyik fedetlen lapot mozgathatod, betartva bizonyos (alább ismertetett) szabályokat, amikor a lapokat az alapra, a szabad cellákba vagy a táblakép más oszlopaiba mozgatod.
Afenti képen látható (1,2), hogy az ászok egy azonos színű alaphalmazt indítanak, és ez az egyetlen kártya, amelyet kezdetben oda lehet mozgatni. Az ászoktól a királyig váltakozó színűre rendezett lapok szintén áthelyezhetők a szemléltetés szerint (3). Egyszerűbben fogalmazva, egy lapot akkor helyezhetünk a másikra, ha az a következő legalacsonyabb lap, és ellentétes színű. Például egy kőr 3-as könnyen ráhelyezhető egy pikk 4-esre.
Az alábbiakban a FreeCell alapvető szabályait kell ismerned, mielőtt játszanál:
Ha növelni szeretné nyerési esélyeit a FreeCell szabályrendszerén alapuló legtöbb pasziánsz játékban, kövesse ezt a hét szakértői tippet és trükköt:
Az alábbi példában láthatod, hogyan zajlanak a fejlettebb lépések. Elmagyarázzuk, hogy mi történik, miközben megtervezzük ezeket a szakértői lépéseket:
Ezek a lépések rávilágítanak az előre gondolkodás fontosságára a játékban, különösen a szabad cellák használatát kell alaposan átgondolni, hogy ne akadjunk el.
Az alábbi képen egy fejlett stratégiát láthatsz egy csapdába esett/elásott ász felszabadítására.
Afentiek szerint az Ász kártyák felszabadítására összpontosíthatunk, így haladhatunk előre. Ha az ászokat csapdában tartja, akkor lehetetlenné válik a játék megnyerése.
Paul Alfille az Illinois-i Egyetemen dolgozott, 1978-ban találta fel a FreeCell játékot, és megalkotta az első számítógépes változatot. Idővel számos változata jelent meg, amelyek közül ma a Classic változat a legnépszerűbb. A FreeCell tehát a pasziánsz viszonylag új változata. Magas nyerési aránya és egyszerűbb játékmenete miatt azonban az egyik legnépszerűbb kártyajátékká vált.
AFreeCell Solitaire játékosainak végső célja, hogy mind a négy színt felépítsék az alapokban, az ászoktól a királyig terjedő sorrendben. Nem könnyű megnyerni a játékot, főleg olyanként, aki még csak tanulja a játékot. Ne félj hibázni, és használd a visszavonás gombot, ahányszor csak akarod. Próbálj ki különböző ötleteket, és nézd meg, mi történik.
Minél többet kísérletezel, annál könnyebb lesz hozzászokni a minták felismeréséhez, és elkezdesz természetesen helyes lépéseket tenni. Természetesen mi itt a Solitairea.com-on mindig készen állunk arra, hogy hasznos tippeket adjunk, és tisztázzuk a kételyeidet.
VISSZA A TARTALOMJEGYZÉKHEZ
Íme a FreeCell kártyajátékkal kapcsolatos leggyakrabban feltett kérdések olvasóinktól és játékosainktól:
ASpider Solitaire Online és a Classic Solitaire (Klondike) a legjobb kártyajátékok, amelyeket saját magad ellen játszhatsz. A FreeCell Solitaire-hez hasonlóan a türelemjátékok közé sorolhatók.
Igen, a FreeCell Solitaire-nek különböző változatai vannak, különböző számú szabad cellával, oszlopokkal és paklival. Egyes változatok két kártyapaklit használnak, míg mások az oszlopok vagy a szabad cellák számát változtatják a kihívás növelése érdekében. A Baker's játék is egy olyan lehetőség, amellyel játszhatsz.
Ez nem mítosz, mert szinte minden FreeCell játék, amit online játszol, nyerhető, csak néhány kivételtől eltekintve. Ettől még szükség van stratégiára és a győzelem megszerzésére való összpontosításra, mert egyetlen hiba is veszteséget eredményezhet.
A FreeCell Solitaire-t érdemes kipróbálni a szórakoztató és agytornáztató aspektusai miatt. Rendszeres játékosként segít fejleszteni a kritikus gondolkodást, a stratégiai gondolkodást és a problémamegoldó képességet. A kutatók még azt is megállapították, hogy a FreeCell játéka képes különbséget tenni a memóriaproblémákkal küzdő egyének és a kognitív szempontból egészséges idősek között, ha kognitív teljesítményt értékelő algoritmusokkal párosítják.
Paul Alfille 1978-ban mutatta be a FreeCellt, amikor az Illinois-i Egyetemen tanult. Népszerűségét 1991-ben nyerte el, amikor a Windows számítógépekre előre telepítve megjelent. A játékban 1,75 x 10^64 lehetséges játék van, így lehetetlen megtanulni az összes osztást.
A FreeCell jótékonyan hat az agyra, mivel elősegíti a problémamegoldást, a kritikus gondolkodást és a stratégiai gondolkodást. Emellett az Oregon Center for Aging & Technology tanulmánya szerint a FreeCell játék segíthet a memóriaproblémákkal küzdő személyek azonosításában.
A FreeCell-játék legyőzéséhez szükséges minimális lépésszám a kiosztott lapoktól függően változik. Több ezer játék elemzése alapján azonban bizonyos esetekben már minimum 48 lépéssel is lehet nyerni. Most, hogy megértetted a FreeCell Solitaire-t, játssz a Solitairea.com-on, hogy élvezd ezt a klasszikus játékot és annak számos változatát. Éld át a kihívás izgalmát, és élvezd a kognitív előnyöket, miközben remekül szórakozol.